Nasze dotychczasowe działania

Naszą misją i pasją jest pomaganie.

Opieka nad osobami starszymi

Bliskie naszemu sercu są sprawy polskich seniorów. Dlatego od lat staramy się aktywizować osoby starsze włączając je w sprawy społeczne i publiczne. Wspieramy ich w pracy w Radach Seniorów aby życiową mądrość i doświadczenie osób starszych mogli wykorzystać włodarze miast, miasteczek i gmin. Z nami jesień życia nabierze barw lata.

Od początku działalności Fundacji wspieramy dzieci i młodzież – wychowanków domów dziecka aby odnaleźli swoje miejsce w życiu. Stworzyliśmy skuteczny i unikatowy system usamodzielniania się i wchodzenia w dorosłe życie. Dzięki temu każdy młody człowiek opuszczający placówkę umie radzić sobie w codziennych trudach, zdobył konkretny zawód, wie co w życiu jest najważniejsze.

Pomagamy też osobom chorym psychiczne aby zmieniać na lepsze ich życie. Opracowaliśmy i wdrożyliśmy metodę terapii opartą na indywidualnej opiece asystenta- coacha osoby chorej, która pomaga mu w kontynuowaniu nauki, znalezieniu pracy, zawieraniu znajomości czy uczestniczeniu w życiu społecznym i kulturalnym. Dzięki takiemu podejściu świat stał się bardziej otwarty i przyjazny.

Ponadto staramy się ułatwiać życie osobom niepełnosprawnym na rynku pracy. Organizujemy dla nich szkolenia, warsztaty, pomagamy w znalezieniu zatrudnienia.

Dlaczego opieka domowa nad osobą starszą?

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej

To powiedzenie szczególnie pasuje do osób starszych, które w swoim mieszkaniu czują się najbezpieczniej. Znają tu każdy kąt. Mają swoje ulubione miejsca do spacerów czy sąsiadów, których znają od lat.

Niestety, na pewnym etapie przychodzi czas, w którym nasi rodzice czy dziadkowie stają się mniej samodzielni, borykają się z różnego rodzaju dolegliwościami i trudniej jest im funkcjonować w domu.
Opieka nad osobą starszą nie musi wiązać się z dużymi kosztami. Zachęcamy Państwa do kontaktu z nami. Nasi specjaliści dobiorą optymalny plan opieki oraz profesjonalną  i godną zaufania opiekunkę lub zespół specjalistów.

Z nami jesień życia nabierze barw lata.

Profesjonalne usługi dla seniorów

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom naszych klientów proponujemy:

  • Opiekę nad podopiecznym świadczoną przez wyspecjalizowaną opiekunkę osób starszych.

  • Wizyty domowe opiekunów medycznych, rehabilitantów, pielęgniarek, psychologów oraz lekarzy różnych specjalizacji, w tym m.in. geriatrów, psychiatrów, lekarzy rodzinnych.

  • Pomiar podstawowych parametrów podopiecznego takich jak np. ciśnienie, poziom cukru, saturację itp.

  • Domową rehabilitację.

  • Opiekę terminalną, paliatywną i psychoonkologiczną

  • Reprezentowanie rodziny podopiecznego, mieszkającej za granicą podczas załatwiania spraw formalno-prawnych np. podczas pobytu w szpitali

  • Szeroki wachlarz działań mających na celu aktywizację osób starszych takich jak: wycieczki tematyczne (np. tydzień muzealny), wspólne czytanie, spacery, wolontariat, klub seniora itp. Każdorazowo działania aktywizujące dopasowywane są do zainteresowań i doświadczeń podopiecznego.

  • Zaopatrzenie podopiecznego w „Pudełko życia” – specjalnie oznaczone i przetrzymywane pudełko, w którym znajdują się podstawowe informacje dotyczące grupy krwi, przyjmowanych leków, chorób itp. Optymalizuje to proces przekazywania informacji o podopiecznym np. w sytuacji konieczności wezwania karetki.

  • Aktywizacja osób starszych (np. uczestnictwo w klubie seniora, tydzień muzealny, wspólne czytanie, spacery, wolontariat).

Nasi opiekunowie

Stworzyliśmy zespół ludzi, dla których opieka to nie tylko praca

Naszym celem jest nie tylko pomoc lub wyręczenie podopiecznych w prostych czynnościach codziennych ale – o ile ich stan zdrowia na to pozwala – profilaktyka, wczesne wykrywanie schorzeń oraz aktywizacja seniorów.

Wszystkie nasze opiekunki i opiekunowie posiadają najbardziej optymalne kompetencje predestynujące ich do pomocy osobom starszym, takie jak: empatia, komunikatywność i cierpliwość.

Cały zespół legitymuje się profesjonalnym przygotowaniem i doświadczeniem w zakresie opieki nad seniorami, osobami chorymi i dziećmi. Nasi klienci mogą skorzystać z opieki specjalisty, którego w razie potrzeby zastąpi inna opiekunka pracująca w naszym zespole. Stanowi to gwarancję ciągłości opieki. Z uwagi na to nie muszą Państwo obawiać się nagłego braku opieki nad mama, tatą czy dzieckiem – tak jak ma to często miejsce w przypadku korzystanie z usług osób indywidualnych, a nie wyspecjalizowanego zespołu. Ponadto opiekunka zastępująca dotychczasowego opiekuna rozpocznie pracę z „pakietem informacji” dotyczących podopiecznego, co zdejmie z rodziny obowiązek ponownego przeszkolenia osoby sprawującej opiekę nad seniorem lub dzieckiem.

Nasi pracownicy, pracują w zespołach zadaniowych złożonych z opiekunów osób starszych, opiekunów dziecięcych, opiekunów medycznych, rehabilitantów, pielęgniarek, psychologów oraz lekarzy różnych specjalizacji, w tym m.in. geriatrów, psychiatrów, lekarzy rodzinnych. Tak szeroki wachlarz specjalistów pozwala dopasować formę opieki do Państwa indywidualnych potrzeb.

W celu zapoznania się z CV poszczególnych opiekunów zapraszamy do siedziby CENTRUM OPIEKI DRZEWO ŻYCIA.

Potrzebujesz pomocy – skontaktuj się z nami

Enter your keyword